Hubnutí břicha-jak na to?

30. prosince 2009 v 16:41 | thin girl |  tipy&triky
Tuk se velmi často může ukládat v některých oblastech více než v jiných. Mluvíme pak o tzv. problémových partiích těla.

Každý z nás má typické ukládání tuků někde jinde na těle, obecně lze hovořit o závislosti na věku a pohlaví. U mužů je častějším umístění problémových partií právě v oblasti břicha (androidní, typ jablko), u žen v oblasti boků či hýždí (gynoidní, typ hruška). S přubývajícím věkem se však mohou uvedené poměry měnit.
Břicho lze tedy uvést mezi časté partie těla, s níž nejsou jak muži, tak ale i ženy spokojeni a rádi by toto změnili.


Hubnutí břicha je samozřejmě součástí procesu hubnutí jako celku a nelze se omezit jen na tuto část těla a chtít hubnout "regionálně". V první fázi je velmi podstatné zvolit si reálný cíl. Samozřejmě, nemůžete čekat výsledky ze dne na den, ale k dosažení plochého pevného bříška bude třeba věnovat se cvičení a hubnutí po delší dobu.
Jako při hubnutí obecně, i zde je nutné lépe se zamyslet nad svým dosavadním životním stylem a upravit jej co nejoptimálněji. Slibům rychlého zhubnutí, zázračných pilulek či zaručeně pohodlných metod se vyhněte, efekt obvykle nebývá dlouhodobý, či se v horším případě nedostaví vůbec.

Doplňky stravy vám mohou vaše úsilí v určitých ohledech ulehčit, ale jistě zcela nenahradí vaše vlastní nutné odhodlání a chuť se sebou něco dělat.¨
Je dobré uvědomit si, čím si můžete prospět, najít si na sebe čas a snažit se dělat maximum pro své tělo. Z hlediska výživy je třeba věnovat pozornost energetické bilanci, tedy vztahu mezi příjmem a výdejem energie. Právě tento poměr určuje, jak naše snaha o zhubnutí bude či nebude úspěšná. Pokud si nejste jisti sestavením správného jídelníčku vhodného právě pro vás, neváhejte se obrátit na výživového poradce neboli dietologa. Mezi všeobecné zásady diety lze uvést rozložení jídla do více menších porcí denně, dopřát si čas a klid na jídlo, do jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu, červené maso nahradit rybami či drůbeží, snažit se přijímat co nejvíce vlákniny, omezit bílé pečivo, nevynechávat snídani a nejíst těsně před spaním.

Kromě správné výživy je důležitá také pohybová aktivita. Pokud bychom se opět chtěli svěřit do rukou odborníka, je zde možnost využití rad osobního trenéra. Na břiše máme čtyři svalové skupiny, které je zapotřebí posilovat společně. Jde o přímý sval břišní, zevní šikmé svaly břišní, vnitřní šikmé svaly břišní a příčný sval břišní. Nejvhodnější je spojení více cviků právě tak, abyste posilovali všechny svalové skupiny břicha. Pozor, je třeba mít na mysli správné provádění cviků. Záda by při nich měla být rovná, aby nedocházelo k jejich poškozování.

Na závěr jen ukázka některých cviků efektivních právě na břišní partie:


  • Zaujměte polohu vleže a šlapáním napodobujte jízdu na kole. Tím zapojíte téměř všechny břišní svaly.
  • Opět při poloze na zádech přitahujte kolena od země až k hrudníku.
  • Místo sedů-lehů se doporučuje provádět tzv. zkracovačky, které mají stejný účinek, ale nedochází při nich k nežádoucím pohybům a napětí v oblasti krku. Provádí se v leže na zemi, kdy máte nohy položené třeba na lavici tak, aby v pase i kolenou svíraly pravý úhel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
  
WEIGHT
výška:163cm
start:51kg
1cíl:49kg
2cíl:46kg
 3cíl:43kg
  4cíl:40kg!!!
 BMI:18,8
     založeno:26.12 2009